Alkohol i narkotyki a życie seksualne

Wszelkie używki oddziałują w sposób negatywny na ludzki organizm, w tym również na sferę życia seksualnego. Sięganie po alkohol i narkotyki może nieść ze sobą opłakane skutki i znacząco pogorszyć jakość stosunków.

Seks pod wpływem alkoholu

Mężczyźni często sięgają po alkohol w stresujących sytuacjach. Trunki mają działanie rozluźniające, przez co taka osoba odzyskuje pewność siebie. Jednakże należy pamiętać, iż alkohol nie jest w żadnym razie rozwiązaniem problemów. Jednakże jego mała ilość dodaje z pewnością odwagi, z tego względu przed stosunkiem wiele par sięga między innymi po lampkę czerwonego wina. Jeśli alkohol wypijany jest z umiarem wówczas niema w tym nic złego, nie pogorszy jakości seksu, a jedynie pomoże w odbyciu satysfakcjonującego stosunku. Alkohol wyostrza zmysły i pobudza do działania, seks po alkoholu staje się więc bardziej pikantny. Oprócz tego zarówno mężczyzna, jak i kobieta po alkoholu zapomina o swoich kompleksach i wyzbywa się swoich zahamowań. Seks po alkoholu jest często bardziej intensywny, odważny, a kochankowie decydują się na wypróbowanie swoich, jak dotąd skrytych fantazji. Współżycie staje się więc zupełnie innym doznaniem niż zazwyczaj. Należy jednak pamiętać, iż wypicie zbyt dużej ilości alkoholu może zadziałać w zupełnie odwrotny sposób, a nawet uniemożliwić odbycie stosunku. Nadmierna ilość wypitego trunku może przyczynić się do pogorszenia samopoczucia, przez co mężczyzna nie będzie miał ochoty na stres. Oprócz tego alkohol zadziała w sposób hamujący na układ nerwowy, a do innych skutków seksu po alkoholu wymienić można:

  • brak zabezpieczenia, a więc nieplanowane ciąże
  • ryzyko zachorowania na schorzenia przenoszone drogą płciową
  • utrata szacunku do samego siebie i przekroczenie swoich granic
  • nieświadomy seks
  • seks z przypadkowymi osobami, do którego na trzeźwo nigdy by nie doszło

Problemy ze wzwodem a nadużywanie alkoholu

Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi również do wielu innych konsekwencji. Mężczyźni sięgający w zbyt dużej ilości po alkohol borykają się często z zaburzeniami erekcji i przedwczesnym wytryskiem. Czują się więc sfrustrowani, tracą pewność siebie,  a takie łóżkowe kłopoty doprowadzają do jeszcze bardziej wzmożonego picia, przez co problemy z potencją zaczynają się jeszcze bardziej pogłębiać. Aby zadbać o zachowanie swoich funkcji seksualnych, należy więc czym prędzej zrezygnować z tej używki.

Jak alkohol wpływa na męską potencję?

  • mężczyzna ma problem z osiągnięciem orgazmu
  • pojawiają się zaburzenia wytrysku
  • narządy płciowe nie reagują na seks
  • nie występuje podniecenie seksualne
  • występuje przedwczesny albo opóźniony wytrysk

Długotrwałe spożywanie napojów alkoholowych ponadto doprowadza do uszkodzenia wątroby, która odpowiada za właściwy metabolizm, także testosteronu, dzięki któremu pojawia się popęd seksualny. Bardzo duża ilość wypijanego alkoholu w znaczący sposób obniża stężenie testosteronu we krwi, a co za tym idzie, obniża się poziom libido.

Seks a narkotyki

Narkotyki tak samo, jak alkohol dodają mężczyźnie odwagi, czuje się on pewny siebie. Odznaczają się one jednak o wiele silniejszym działaniem, aniżeli trunki. Pojawia się wiele uciążliwych konsekwencji zażywani narkotyków, w tym także brak jakiejkolwiek kontroli nad swoim zachowaniem. Narkotyki i seks jest stanowczo odradzanym połączeniem. Narkotyki w różny sposób wpływają na zachowania seksualne w zależności od tego, co zostanie zażyte, czy będzie to kokaina, marihuana, MDMA, psychodeliki czy heroina. Mogą na samym początku zwiększyć doznania i podnieść libido, aczkolwiek niosą ze sobą tak groźne skutki, że nie warto z nimi eksperymentować. Mogą bowiem prowadzić do zniszczenia całego życia człowieka, nie tylko jego zdrowia, ale również sfery rodzinnej czy zawodowej. Działają więc one w sposób destrukcyjny i nigdy nie powinno się po nie sięgać. Alkohol w niewielkich ilościach jest dobrym sposobem na rozładowanie stresu i dodanie sobie pewności siebie. Oprócz tego korzystnie oddziałuje na libido. Warto jednak pamiętać, aby nigdy nie sięgać po niego w zbyt dużych ilościach i nigdy nie eksperymentować z niszczycielskimi narkotykami.