Jak alkohol w tym piwo wpływają na potencję?

Alkoholizm to nie tylko nałóg, to jedna z groźnych chorób niszczących psychikę, ma niezwykle negatywny wpływ na stan wszystkich narządów i układów mężczyzny. I niestety układ rozrodczy nie jest wyjątkiem.

Czy alkohol zwiększa pożądanie?

Panuje powszechne przekonanie, że alkohol działa pobudzająco, wzmaga erekcję i wydłuża czas trwania stosunku.To jest właśnie powód, dla którego wielu mężczyzn jest uzależnionych od alkoholu. Na początku spożywanie alkoholu faktycznie zwiększa libido, opóźnia początek wytrysku i poprawia erekcję. W efekcie mężczyzna zaczyna czuć się jak superman, co staje się zachętą do dalszego picia alkoholu. W tym samym czasie u mężczyzny stopniowo powstaje odruch warunkowy, zgodnie, z którym chce się napić przed stosunkiem. Jednak z czasem wzrost potencji i wzrost pożądania seksualnego zostaje zastąpiony pogorszeniem jakości współżycia seksualnego i zahamowaniem funkcji seksualnych. Mężczyzna zaczyna narzekać na szybki wytrysk, brak erekcji, obniżone libido.

Zmiany patologiczne

W wyniku systematycznego i długotrwałego spożywania napojów alkoholowych praca gruczołu krokowego zmienia się, w wyniku, czego u mężczyzna zaczyna się początkowo łagodna, a po pewnym czasie całkowita impotencja. Ciała jamiste praktycznie tracą zdolność uelastyczniania się, wypełnienia krwią, co uniemożliwia mężczyźnie pełny stosunek seksualny.

Dane statystyczne

Według oficjalnych statystyk trwałe zaburzenia erekcji obserwuje się u 30-50% mężczyzn cierpiących z powodu alkoholizmu. Następnie do tego zaburzenia funkcji seksualnych dodaje się zmniejszenie doznań podczas stosunku. Również w tym przypadku dochodzi do zaburzenia ruchliwości plemników i pojawienia się ich zmienionych form. Najbardziej niebezpieczne jest spożywanie napojów alkoholowych w młodym wieku.

Leczenie zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji w 95% przypadków można łatwo wyeliminować za pomocą leków. Jednak tylko 10% mężczyzn cierpiących na zaburzenia w obrębie narządów płciowych decyduje się na ich zażywanie. Dla większości seksualność to bardzo drażliwy temat. W efekcie mężczyźni cierpiący na niedostateczną erekcję starają się ukryć problem lub wyjaśnić go czynnikami zewnętrznymi.

Wpływ piwa na zaburzenia erekcji

Niektórzy miłośnicy piwa twierdzą, że 4 litry tego napoju mogą zastąpić kobietę, zapominając, że mogą całkowicie zniechęcić do zainteresowania się płcią przeciwną. W wysokiej jakości piwie są niewątpliwie przydatne substancje, ale nie nakładają się one na działanie szkodliwych składników, które rozwijają zaburzenia erekcji.

Co jest przydatne w piwie?

  • Dwutlenek węgla. Jest potrzebny do stymulowania wydzielania soku żołądkowego oraz przepływu krwi do mózgu, mięśni, wątroby, nerek i płuc.
  • Związki mineralne. Piwo zawiera dużą ilość potasu (w 1 litrze około 30% dziennej wartości), małą ilość sodu. Piwo zawiera także: magnez (ok. 80 mg/L), wapń (ok. 80 mg/L) i fosfor (ok. 140 mg/L), a także żelazo, cynk i miedź.
  • Witaminy. 1litr piwa zawiera około 40-60% dziennej wartości witamin z grupy B, a także 70% witaminy C. Jednocześnie witaminy piwne są dobrze przyswajalne.
  • Związki organiczne. Piwo zawiera sole kwasu cytrynowego, które pomagają zapobiegać kamieniom nerkowym. Również w spienionym napoju znajdują się sole kwasów szczawiowego, octowego, pirogronowego i glukonowego, które aktywnie uczestniczą w procesie metabolicznym.
  • Piwo to produkt niskokaloryczny, najbardziej wysokokaloryczną substancją w nim jest alkohol etylowy (400-450 kcal/l na butelkę).

Co jest szkodliwe w piwie?

  • Substancje gorzkie i chmiel.Takie substancje przyczyniają się do wzrostu apetytu, pojawienia się piwnego brzucha i nadwagi. Również gorycz należy do kategorii leków psychoaktywnych, które działają nasennie i uspokajająco. Picie piwa w dużych dawkach również może mieć działanie halucynogenne.
  • Fitoestrogeny. To żeńskie hormony pochodzenia roślinnego. U miłośników piwa gromadzą się w dużych ilościach w organizmie i prowadzą do zaburzeń hormonalnych. Objawia się to obrzękiem gruczołów sutkowych, odkładaniem się tłuszczu na udach i bokach (typ żeński), obniżoną erekcją, zmniejszoną ruchliwością plemników. Taki wpływ piwa na męską potencję w każdym wieku jest zgubny.
  • Aminy biogeniczne. Substancje te obejmują kadawerynę, histaminę, putrescynę i tyraminę.To są winowajcy kaca. Ból głowy jest jednym z ich nielicznych działań, najgorszym jest uszkodzenie nerek.
  • Etanol. Alkohol etylowy ma szkodliwy wpływ na mózg. Najbardziej zawierającą tłuszcz tkanką w naszym organizmie jest kora mózgowa. A alkohol etylowy stopniowo go rozpuszcza. W medycynie nazywa się to organicznym uszkodzeniem mózgu. Dlatego ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, jak piwo wpływa na potencję, ale także pamiętać, że nadmierne jego spożywanie prowadzi do całkowitej degradacji osobowości.