Jak kawa wpływa na potencję?

Co może być lepszego niż orzeźwiająca filiżanka kawy na rozpoczęcie dnia w pracy. Pachnący napój z prażonych ziaren, dodaje zastrzyku energii i poprawia nastrój. Ale naukowcy nie zgodzili się, co do tego, czy kawa wpływa na potencję mężczyzny. Niektórzy przypisują to afrodyzjakowi, który zwiększa libido i erekcję. Inni, wręcz przeciwnie, uważają napój za agresora, zdolny do zakłócania pracy układu sercowo-naczyniowego i funkcji erekcji.

Jak kawa wpływa na potencję?

Testosteron uważany jest za główny hormon męskiego organizmu, co ma ogromne znaczenie. Wpływa pozytywnie na poziom masy mięśniowej, zwiększa aktywność seksualną i psychiczną, uodparnia na stres. Kofeina blokuje produkcję testosteronu. Jeśli mężczyzna często pije kawę, nie może uniknąć negatywnych konsekwencji w postaci:

  • Zawroty i bóle głowy
  • Niepokój, bezsenność, pobudliwość emocjonalna, depresja
  • Nietrzymanie moczu
  • Nieprawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego, które objawia się słabą erekcją, niskim libido.

Napój kawowy wypłukuje wapń z organizmu, co zwiększa ryzyko osteoporozy i powstawania różnych urazów. Z powodu nadmiaru kofeiny potencja zostaje zaburzona, a kawa zaburza wchłanianie żelaza, układ krwionośny zaczyna cierpieć na niedobór tlenu, utratę pamięci. Ważne by pamiętać: aby zmniejszyć ryzyko negatywnych konsekwencji, należy przestrzegać dokładnej dziennej dawki napoju. Nie należy też dać się ponieść napojowi i pić codziennie 3-4 filiżanki, ponieważ regularne stosowanie mocnej kawy prowadzi do stopniowego gromadzenia się kofeiny w organizmie. Jeśli zignoruje się fakt, jak kawa wpływa na męską potencję i zmieni dietę w odpowiednim czasie, z czasem może pojawić się impotencja.

Pozytywne cechy picia kawy przez mężczyzn

Pomimo wielu negatywnych konsekwencji wypicie 3-4 filiżanek napoju dziennie poprawia erekcję. Kofeina pomaga zwiększyć przepływ krwi do genitaliów i wywołuje podniecenie. Pobudzany jest również ośrodkowy układ nerwowy. Mężczyznę może nawet podniecić zapach orzeźwiającego napoju. Naukowcy, badając wpływ kawy na potencję u mężczyzn, wykazali, że osoby pijące kilka filiżanek napoju dziennie mają znacznie lepszą erekcję niż osoby preferujące wodę, mleko, herbatę i inne napoje. Jeśli mężczyzna zastosuje się do zalecanej dawki, wpływ kawy na potencję będzie tylko pozytywny, kawa wzmaga aktywność seksualną i powoduje ruchliwość plemników. Ponieważ kofeina działa szybko na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając ogólną aktywność, najlepiej jest ją pić rano. Wpływ kawy na męską potencję przejawia się w tym przypadku pobudzeniem. To wystarczy, aby mężczyzna doświadczył niezapomnianych wrażeń podczas intymności.

Jaka jest najlepsza kawa do picia i w jakich dawkach?

Przy ciągłym piciu kawy układ nerwowy jest nadmiernie pobudzony i pojawiają się efekty uboczne. Spożycie kofeiny przez każdą osobę może się różnić, dlatego ważne jest, aby określić bezpieczną dla zdrowia dawkę. Optymalna dzienna dawka kofeiny nie powinna przekraczać 300 mg. Różne rodzaje napojów kawowych zawierają różne ilości tej substancji. Na przykład specjalnie prażone ziarna zawierają około 120 mg substancji, a granulowana forma rozpuszczalna nie więcej niż 70 mg. Naukowcy, próbując dowiedzieć się, czy kawa wpływa na męską potencję, odkryli, że wypicie 3 filiżanek nie zaszkodzi zdrowiu, ale wypicie 10 filiżanek może prowadzić do poważnych konsekwencji, objawiających się bólem głowy, nudnościami i gorączką. Udowodniono, że około sto filiżanek może być śmiertelne.

Pozytywne i negatywne oddziaływanie kawy ma erekcje

Przy częstym piciu kawy estrogen gromadzi się w organizmie mężczyzn. Prowadzi to do spadku libido, pogorszenia potencji. Z drugiej strony należy powiedzieć, że w wielu krajach aromatyczne ziarna uznawane są za prawdziwy afrodyzjak. Napój zwiększa popęd seksualny, poprawia potencję. Ta mikstura nie ma właściwości leczniczych. Ma tylko krótkoterminowy pozytywny efekt. Można, więc wypić filiżankę kawy tuż przed stosunkiem seksualnym. Regularne, umiarkowane spożywanie aromatycznej mikstury poprawia zdrowie plemników. Fakt ten jest bardzo ważny w okresie poczęcia dziecka. Tak, więc wzrasta liczba aktywnych ruchliwych plemników. Nadmierne spożycie kawy z pewnością zaszkodzi nie tylko potencji mężczyzn, ale także całemu organizmowi.

Recenzje lekarzy

Wielu ekspertów potwierdza, że kawa podnosi libido, ma wiele pozytywnych właściwości, a jej prawidłowe stosowanie jest korzystne dla męskiego organizmu. Ważnym warunkiem jest fakt, że kawa musi być naturalna i wysokiej jakości. W ostatnich latach szczególnie popularny był napój bez składnika aktywnego. Dzięki takiemu produktowi można zminimalizować negatywne konsekwencje dla organizmu i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów złośliwych prostaty. Kolejny ważny czynnik, który negatywnie wpływa na potencję kawy, wiąże się ze spadkiem poziomu testosteronu. Męski hormon jest odpowiedzialny w organizmie za:

  • Praca okolicy narządów płciowych, w tym dobra erekcja i możliwość jej kontrolowania
  • Normalne kształtowanie się cech płciowych i układu kostnego oraz mięśniowego
  • Niska barwa głosu, zwiększone owłosienie skóry
  • Stabilność psychiczna w sytuacjach stresowych.

Duże ilości kofeiny w napoju niszczą cząsteczki testosteronu. Jednocześnie spada funkcja seksualna – zarówno pod względem aktywności, jak i możliwości. Może to wpływać na czas trwania stosunku i funkcję porodu.

Lekarze dają własne zalecenia, co do przestrzegania kilku zasad:

  • Pić tylko naturalną kawę, która oprócz ziaren kawy nie zawiera żadnych obcych składników.
  • Zrezygnować ze spożycia cukru – dodatkowe kalorie są czynnikiem prowadzącym do otyłości i nadwagi, a tam nie jest daleko od problemów z naczyniami krwionośnymi i cukrzycą. Znacznie skuteczniejsze jest zastąpienie cukru kardamonem, cytryną, cynamonem, które zwiększają potencję.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy kawa jest szkodliwa dla mężczyzn. Wszystkie badania dają średni wynik, a pytanie zadaje konkretna osoba z indywidualnym organizmem, zespołem chorób, warunkami środowiskowymi. Trzeba zacząć od własnych odczuć i trzymać się złotego środka.