Urazy kręgosłupa a impotencja

Zaburzenia wzwodu są niekiedy konsekwencją różnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Naukowcy dowiedli tego, iż przepukliny międzykręgowe oraz pachwinowe przyczyniają się do rozwoju wstydliwych dla panów dysfunkcji seksualnych. Urazy są tak samo niebezpieczne dla męskiej potencji. Kiedy następuje mechaniczne uszkodzenie kręgosłupa czy rdzenia kręgowego wówczas upośledzone zostanie przewodnictwo impulsów nerwowych. Jednakże osoby zmagające się z chorobami czy urazem układu mięśniowo- szkieletowego nie muszą wcale rezygnować z seksu. Istnieje bowiem możliwość przywrócenia utraconej erekcji.

Zaburzenia erekcji po urazach rdzenia kręgowego

Zaburzenia wzwodu są często spotykanym, dotkliwym problemem u panów po przebytych urazach rdzenia kręgowego. Dlaczego cierpią oni na dysfunkcje płciowe? Przy urazach tego narządu przewodzenie impulsów nerwowych jest zakłócone, a więc proces erekcji nie ma jak prawidłowo przebiec. Nie jedynie urazy, ale również procesy zapalne w rdzeniu kręgowym mogą prowadzić do niemocy seksualnej. Urazy kręgosłupa są jednak główną przyczyną zaburzeń funkcji seksualnych. Czasem dochodzi do tego, że u danej osoby uszkodzony zostaje rdzeń kręgowy oraz zwoje nerwowe układu współczulnego i przywspółczulnego. Niestety w takiej sytuacji uszkodzenie jest często nieodwracalne, a mężczyzna staje się impotentem.

Przepuklina międzykręgowa a zaburzenia wzwodu

Przepuklina międzykręgowa dotyka zwłaszcza osób uprawiających sport zawodowo, jak i osób pracujących fizyczne. Niekiedy schorzenie to jest wykrywane, jako brak aktywności fizycznej. Ten rodzaj przepukliny jest szczególnie niebezpieczny dla męskiej potencji. Co ważne, przemieszczanie krążków międzykręgowych wywołuje zaburzenie przewodzenia impulsów nerwowych. Problem ten pogłębia się, przez co rozwijają się zaburzenia rdzenia kręgowego, a krew nie może swobodnie dopływać do narządów miednicy. Przez to mężczyzna uskarża się na: spadek płodności, schorzenia prostaty, zmniejszoną potencję i spadek libido. Przepuklina prowadzi również do zmniejszonej wrażliwości stref erogennych, dochodzi do zaburzeń przewodzenia impulsów nerwowych i krążenia krwi w miednicy małej. Wzwód utrzymuje się przez krótszy czas, penis nie jest dobrze wypełniony krwią. Pomimo podniecenia seksualnego nie zyskuje on odpowiedniej twardości i sztywności. Niewystarczający przepływ krwi żylnej skutkuje rozwojem schorzeń prostaty. Unerwienie oraz wypełnienie krwi narządów znajdujących się w miednicy małej jest nieodpowiednie, spada przepływ krwi i limfy. Niekiedy zmniejsza się wrażliwość penisa, mężczyzna ma kłopot ze szczytowaniem i podnieceniem. Dobrą informacją dla panów jest to, iż zaburzenia wzwodu wywołane przepukliną międzykręgową da się wyleczyć. W pierwszej kolejności istotne jest pozbycie się pierwotnej przyczyny zaburzeń seksualnych. Do tego celu można zastosować techniki zachowawcze, ale i interwencje chirurgiczne. Oprócz tego stosuje się preparaty farmakologiczne, czyli przede wszystkim inhibitory fosfodiesterazy typu 5. Są to takie leki, jak Viagra czy jej równie skuteczny zamiennik Kamagra.

Przepuklina pachwinowa a zaburzenia funkcji seksualnych

Przepuklina pachwinowa jest to patologia, w której rozwoju osłabiają się mięśnie przedniej ściany brzucha. Dochodzi do niej przez nadmierną aktywność fizyczną bądź przeciwnie jej brak, ale także urazy i osłabienie mięśni brzucha. Na przepukliny pachwinowe narażeni są zwłaszcza panowie. Ma ona duży wpływ także na potencję, doprowadzając do jej zmniejszenia. Zazwyczaj przepukliny współistnieją z kanałem nasiennym, zakończeniami nerwowymi odpowiadających za wzwód czy naczyniami krwionośnymi dostarczającymi składniki odżywcze do prostaty oraz pozostałych narządów miednicy. U mężczyzn z przepukliną zmniejsza się wrażliwość miejsc intymnych, zakłócone zostaje krążenie krwi w miednicy małej oraz  przewodzenie impulsów nerwowych. Erekcja u osoby chorej staje się niskiej jakości, ponadto niewystarczający przepływ krwi żylnej doprowadza do schorzeń prostaty. Może rozwinąć się zastoinowe zapalenie gruczołu krokowego czy łagodny przerost prostaty.